Používejte hlavuKniha Tonyho Buzana o lidském mozku, paměti a učení je jednou z klasik svého žánru a nedávno vyšla také česky. Síla a možnosti mozku jsou podle autora nezměrné a záleží jen na nás, jak moc jej budeme chtít využívat.
Tony Buzan je českému čtenáři znám především jako autor knih o myšlenkových mapách, ale jeho záběr je podstatně širší. Snaží se pochopit, jak funguje lidský mozek, myšlení a co to vlastně inteligence je. A na základě tohoto poznání ukazuje, jak s ním lépe pracovat. Ukazuje, že kreativita je ve školách zbytečně utlačována a že géniem se může stát každý.
Vše stojí na dobré paměti (v knize je několik drobných nápadů, jak ji zlepšit), rozvoji různých druhů inteligence (což je hlavní téma publikace) a rychlého čtení. Pokud tyto oblasti člověk ovládne, je na nejlepší cestě za genialitou. Přitom je třeba zdůraznit, že inteligencí je u Buzana celá řada – prostorová, osobní, sociální, prostorová, numerická, kreativní či duchovní a fyzická. Jen jejich vzájemnou synergií vzniká intelekt, který je schopen obstát v jednadvacátém století.
Kniha z nakladatelství BizBooks tak rozhodně stojí za přečtení.

Categories: , , , , , Share

Leave a Reply