Ondřej Filip

Pokud hledáme osobnost českého internetu, tak správnou odpovědí by zřejmě již řadu let byl Ondřej Filip. Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor Informatika, a University of Pittsburgh - Joseph M. Katz Graduate School of Business (MBA). Od prosince 2004 působí jako výkonný ředitel CZ.NIC.
Působí v řadě platforem, poradních orgánech a radách jako je NIX.CZ, Euro-IX a DNS OARC.Především je ale členem Multistakeholder Advisory Group, která je poradním orgánem generálního tajemníka OSN pro Internet Governance Forum a Poradním výboru pro bezpečnost a stabilitu (SSAC) v rámci ICANN, což z něj dělá vysoce postavenou osobnost české nestátní diplomacie. Patří mezi významné bojovníky za internetovou neutralitu a často se vyjadřuje v médiích k otázkám ohledně síťové bezpečnosti, stability a fungování internetu obecně.
Ve volném čase rád hraje basketbal a programuje open source software (což je mimochodem další důležitá činnost CZ.NIC). Hovoří anglicky a domluví se i německy. Stejně jako zbytek týmu CZ.NIC používá Linux.

Categories: , , , , Share

Leave a Reply