Petr Koubský: K mým hlavním pracovním nástrojům patří zvědavost a pokora

 


Pokud patříte mezi pravidelné čtenáře deníku E15, Hospodářských novin, Respektu, Reflexu, týdeníku Ekonom, MF Dnes, Lidových novin, iHNed či Lupy, pak jste velmi pravděpodobně na jméno Petra Koubského již narazili. Respektive, setkáváte se s ním velmi pravidelně – například v seriálu Medián Petra Koubského nebo Týden Petra Koubského. Jedním z posledních projektů, jehož zakladatelem se stal, je iCollege – projekt umožňující vzdělávání pro podnikání na internetu. Petr Koubský je analytik a publicista na volné noze. Vystudoval VŠCHT, pracoval jako programátor, byl spoluzakladatelem a šéfredaktorem Softwarových novin a časopisu Inside. Organizuje odborné konference, učí na Katedře IT VŠE v Praze a na Literární akademii Josefa Škvoreckého. V České republice propaguje standardy vzdělávání inspirované myšlením špičkových vzdělávacích institucí – exkluzivní vzdělávací obsah, renomovaní odborníci, transfer znalostí pomocí online technologií dostupný pro širokou veřejnost.
A jak Petr Koubský odpověděl na dotaz, bez které vymoženosti moderního světa nelze žít? „Čtečku elektronických knih. Na rozdíl od telefonu to je luxusní, zbytný předmět. Ale jaký krásný luxus! Odmalička mám hrůzu z toho, že uvíznu někde, kde nebudu mít co číst. Odmalička s sebou všude nosím knížku, časopis, v nouzi jsem ochoten louskat příbalový leták k ibuprofenu (což je mimochodem taky náramně důležitá civilizační vymoženost).
Čtečka tomu ale dodala dočista jiný rozměr, a to doslova. V kapse kabátu teď nemám jednu knížku, ale tisíc! Je to nevýslovně povznášející a uklidňující pocit. Nejen že se mi nestane, že bych neměl co číst, ale kdykoli si mohu vybrat podle momentálního rozmaru. Tisíc knížek do boční kapsy batohu, a hurá do hor! Třeba tam pak nepřečtu ani řádku, ale mám je s sebou a je to krásné, ani nevíte jak.“

Categories: , , , , Share

Leave a Reply