Kdo je Patrik Zandl?
Patrik Zandl je jednou z nejvýraznějších osobností českého internetu. Nedostudoval religionistiku a celkem příznačně začal na své stránky s náboženskými tématy psát o telekomunikačních technologiích, v roce 1996 zakládá serverMobil.cz, o pět let později ho i s přidruženými stránkami Technet a BonusWeb prodal vydavatelství MAFRA, která je začlenila do svého portáluiDNES.cz.
Provozuje web Marigold a v průběhu roku 2006 začal pracovat na projektu internetové televize Stream.cz. Nejvýraznější stopu za sebou pravděpodobně zanechal v letech 2008 – 2012, kdy byl šéfredaktorem serveru Lupa.cz.

V rozhovoru pro IDnes na otázku: „Hodně píšete o nejmodernější technice, zkusme se ale obrátit do historie. Co vás zaujme na ní?“, odpověděl:
„Dostávají mě takové ty bezejmenné vynálezy, o nichž nevíme, jak někoho napadly. Třeba svíčková s citronem a brusinkami. Každá z těch věcí je pochopitelná, ale nikdy byste to asi nedal dohromady. Takže jste buď prase, šílenec, magor, nebo vizionář. Tohle mě fascinuje. Jinak obdivuji písmo a internet. Myslím, že jednou budeme většinu věcí odvozovat od internetu, stejně tak jako to nyní děláme od písma.“

Categories: , , , , Share

Leave a Reply