Glossi: tvorba online magazínu snadno a rychle

Tvorba online graficky pěkně vypadajících magazínů není nic složitého. Jednou ze služeb, které to umožňují je Glossi, který může bezplatně využít každý. Online aplikace slouží k tomu, aby si mohl uživatel sám seskládat magazín podle osobního vkusu a představ. Jediné co potřebuje je přitom obsah – obrázky, texty, případně lze vložit také videa z YouTube či zvuk z SoundCloudu.


Design na první pohled vychází z modelu klasického magazínu s tím, že ovládání je velice podobné primitivním DTP nástrojům jako je Publisher. Vše se ovládá metodou táhni a pusť a během několika málo chvil může člověk vytvořit vlastní časopis, kuchařku či propagační materiál. Výsledek přitom vypadá velice pěkně a takto vytvořený časopis lze číst přímo v okně webového prohlížeče, nebo sdílet pomocí sociálních sítí. Ostatně také samotné Glossi se snaží určité prvky sociálních sítí do sebe implementovat.image


Za největší problém považuji osobně celý koncept elektronického magazínu, který to bude mít v kontextu klasického webu složité. Pokud ale máte podobné technické řešení rádi, rozhodně stojí Glossi za vyzkoušení.

Categories: , , , , , , Share

Leave a Reply