Evernote: od poznámek k malování

Zřejmě nejznámějším a nejlepším nástrojem na tvorbu poznámek je Evernote, který podporuje jak práci na mobilních zařízeních či na tabletech, tak také v obyčejném webovém prohlížeči. Většina uživatelů jej má přitom mylně zaškatulkovaný jako spíše jednoduchý nástroj na tvorbu a synchronizaci poznámek. Dnes toho umí ale mnohem více.


Základní aplikací jsou stále poznámky, které nesou prostý název Evernote – umožňují tvořit textové, zvukové či obrázkové poznámky, které lze doplnit štítky, webovými odkazy a dalšími prvky. Samozřejmostí jsou pokročilé nástroje na sdílení mezi zařízeními, možnost provozovat více poznámkových bloků či vyhledávání.
Penultimate je nástroj, který umožňuje pohodlné a rychlé kreslení od ruky na iPad, takže uspokojí spíše náročnější uživatele. Skitch slouží pro tvorbu poznámek přímo v obrázcích či snímcích obrazovky.
image
Web Clipper je doplněk pro webové prohlížeče, který umožňuje tvořit výstřižky ze stránek – obrázky, texty či cokoli dalšího a vše si pěkně archivovat. Hello složí pro správu informací o lidech, které potkáváte. Cílem je mít základní balík informací o člověku, se kterým vyrážíme na schůzku. Clarly umožnuje v Chrome či Firefoxu převádět články či blogy na dobře čitelné podoby, vyčištěné od všech dalších rozptylujících prvků a má být pomocníkem při studiu.image


Kulináři pak jistě ocení aplikaci Foot, která umožňuje sdílení a sbíraní receptů, jídel a oblíbených restaurací. Posledním nástrojem je Peek, který umožňuje tvořit zajímavé studijní materiály a kvízy.image

Categories: , , , , , , Share

Leave a Reply