Vatikán a CERN používají Comic Sans

Písmo Comic Sans patří mez jednoznačně nejvíce kritizovaná písma, která je vůbec možné použít a s nadsázkou lze říci, že je milují jen náctileté blogerky. I když to již není úplně pravda, protože blogy již neletí, a písmo si oblíbili dvě zajímavé skupiny uživatelů.
První jsou fyzici v CERNu, kteří jej používají jak v oficiálních presentacích, tak také v materiálech pro veřejnost, na posterech atp. Comic Sans je vidět v CERNu všude. Hlavním důvodem je snaha přiblížit výsledky co možná nejvíce veřejnosti a nenáročný font má snížit bariéru mezi vědeckou komunitou a veřejností. O tom, zda právě tento font je krok správným směrem, je jistě na zvážení.image

Druhým příkladem zajímavého použití je oficiální album ilustrující osm let pontifikátu Benedikta XVI. Proč Vatikán zvolil právě tento font, není jasné. O celkové kvalitě publikace vypovídají ale také použité fotografie, které nesou (ve velké míře) vodoznak L Observateore  Romano.
Užitím fontu se ale album stalo slavným a hojně prohlíženým po celém světě. Nabízí se tak otázka, zda o typografii nepřemýšlíme většinou špatně. To co může být vnímáno jako fatální krok vedle může být současně skvělým marketingovým nástrojem.

Categories: , , , , , , , , Share

Leave a Reply