Kdo je Edward de Bono?

http://www.youtube.com/watch?v=3RdMCdeMTWs

Kdo je Edward de Bono?

Efektivní myšlení, laterální myšlení, i v předchozím příspěvku představená metoda myšlenkových klobouků – všechny tyto pojmy, pevně spjaté s rozvojem kreativity a myšlení, mají společný rys – svůj původ. Jejich principy popsal Edward de Bono, autor více než 60 knih, zabývajících se lidským myšlením a jeho rozvojem. De Bono se aktivně zasadil o to, že se problematice rozvoje kreativního myšlení věnují tisíce lidí po celém světě, za což získal nejen množství prestižních vědeckých ocenění, ale především celou řadu příznivců a následovatelů.
V češtině vyšlo několik jeho knih – pokud vás zajímá, jak si zjednodušit už tak složitý svět kolem nás, sáhněte po knize Simplicity: Síla jednoduchosti. O výše zmíněné metodě myšlenkových klobouků si zase můžete přečíst v poutavé knize Šest klobouků, aneb Jak myslet.
„To co se snažím ve skutečnosti říct je, že hrozba změn globálního klimatu není tím největším problémem, kterému lidstvo čelí, tím největším nebezpečím je nedostatečná kvalita našeho myšlení.“
Edward de Bono

Categories: , , , , , Share

Leave a Reply