Sheraton Huzhou Hot Spring Resortimage

Čína je zemí netušených možností. Jednou z posledních zajímavých architektonických aktivit je dokončení hotelu Sheraton Huzhou Hot Spring Resort, který nabízí 321 pokojů a je přes sto metrů vysoký. Z hlediska konstrukce je jistě zajímavý především tvar, který na první pohled může vypadat poněkud extravagantně. Ve skutečnosti jde ale o (téměř) klasický gotický oblouk, který využívá toho, že jeho váhu podpírá druhá strana. V jednoduchém, fyzikálním a přírodou inspirovaném řešení tedy může být krása, tentokráte v provedení hotelové mořské brány.
Celý komplex nabízí 321 pokojů, 40 apartmánů, 37 vil a nechybí ani luxusní prezidentské apartmá. Celková užitná plocha je 95 000 metrů čtverečních, pokoje mají čtyři a půl hvězdiček a k dispozici jsou také lázeňské služby, které využívají horkých zřídel. Za realizací stojí Yansong Ma z pekingského studia MAD.
image

Celá budova je osvětlená LED, které umožňují měnit její barvu. Výsledkem pak mohou být barevné kreace od designově čistých až po poněkud kýčové. I tak jde o projekt, který si jistě zaslouží pozornost. Spojuje totiž tradici s modernou, inspiruje se přírodou a přitom sází na užitné umění.
Zdroj fotografií: http://www.starwoodhotels.com/sheraton/property/overview/index.html?propertyID=3414

Categories: , , , , , Share

Leave a Reply