Wikispace: jednoduchá wiki snadno a rychle

imageZřejmě nejjednodušší a pro studenty nejschůdnější prostředí představuje Wikispace, která v bezplatné variantě nabízí 2GB prostoru. Jde o hosting, takže není vyžadovaný žádný vlastní server a ihned po registraci je možné se pustit do tvorby. Mimo možnosti pracovat s klasickým značkovacím jazykem je dostupný velice zdařilý vizální editor, takže tvorbu Wiki v tomto prostředí zvládne úplně každý. Je možné pozvat až sto spolupracovníků. Systém se velice dobře hodí pro studentské projekty, případně na tvorbu výukových materiálů. V bezplatné verzi ale není možné nastavit neviditelnost webu.
Mezi zajímavosti patří nepochybně možnost užívání Gadgetů – od RSS polí, přes videa, až třeba po možnost vkládat PDF dokumenty v prohlížeči, Google Dokumenty a řadu dalších užitečných funkcí. To umožňuje učinit publikování skutečně univerzálním a rychlým procesem. Prostřednictvím Wikispace je možné jednoduše sdílet soubory, zobrazovat historii stránky nebo vést diskuse. Na jedné Wiki se může podílet až sto lidí (nebo kdokoli) a správa práv uživatelů je taktéž na velice slušné úrovni.image
Wiki představuje jednu z cest, jak rychle a jednoduše vytvořit webové stránky, které se organisují téměř sami. Pro celou řadu projektů se tak hodí podstatně více, než jiná instantní řešení typu Webnode či WiX.

Categories: , , , , , Share

Leave a Reply