Storybird

image
Příběhy táhnou – prodávají výrobky, dělají marketing, ovlivňují chování lidí. A jednou z možností jak, k jejich vyprávění přistupovat, je spojení obrazu a příběhu v některém nástroji pro digitální storytelling.
Asi nejpropracovanější a nejznámější aplikací svého druhu je Storybird, který umožňuje vyrobit jednoduchou elektronickou knížku. Po registraci je možné se pustit do vlastní tvorby. Prvním kokem je výběr sady obrázků, se kterými chce autor pracovat. Pro jednu knihu je možné zvolit pouze jednu sadu tak, aby byl udržen jednotný grafický styl. Pokud vám výběr nevyhovuje (ač je velmi bohatý a kvalitní), je možné si vytvořit vlastní ilustrace. Po zvolení grafické kolekce se zobrazí jednoduchý editor, ve kterém již probíhá samotná tvorba.image
Nástroj nemá problémy diakritikou, pracuje se v něm rychle a snadno. Vše je založeno na metodě táhni a pusť a dobrou práci s šablonami. Obrázky jsou umístěny na dvou „hromadách“ v okolí aktuálně zpracovávaného listu a autor je může libovolně přeskupovat. Text je pak možné vkládat jen do speciálních polí. Výsledkem je relativně jednotný design a typografická kvalita výsledného dokumentu.
Výsledek je pak možné sdílet s přáteli nebo si nechat za poplatek vytisknout a svázat do reálné knihy. Jistě užitečnou funkcí je také podpora týmového psaní, což je další z činností, které jsou dnes na vzestupu. Samozřejmostí je integrace sociálních sítí.
Jelikož asi 80 % podnětů přichází k člověku prostřednictvím zraku je jistě na místě příběhu dodat také obrazové pozadí. Storybird je jednou z cest jak k této syntéze dojít.

Categories: , , , , , Share

Leave a Reply