Kreativita a její rozvoj od Petra Žáka

Kreativita knihaKnihu Kreativita a její rozvoj od Petra Žáka můžeme směle považovat za bibli kreativity. Na  více než 300 stranách se dozvíte vše, co jste kdy chtěli o kreativitě vědět. Základen knihy jsou teoretická východiska a kritéria kreativity, neopomenuté jsou také překážky tvořivosti. Čtenář si tak nejenže může ujasnit, co znamená být kreativní, ale také se naučí odstranit bloky, které při jeho tvůrčím procesu mohou vzniknout. Petr Žák dále popisuje lidský mozek a ukazuje historii kreativity od antiky až po dnešní dny. Důležitou součástí knihy je popis postupu řešení problému.
Druhá část knihy se věnuje rozvoji kreativity pomocí různých rozcviček, přičemž se věnuje rozvoji jak postoje, tak kreativních schopností. Rozsáhlou kapitolou je popis teorie a i praxe kreativních technik jako brainstorming, myšlenkových map, synektiky atd. Dále se kniha zabývá technikami pro definování problému, hledání nápadů, sběr informací, hledání řešení či pro plánování a realizaci.
Knihu lze doporučit všem, kteří se zajímají o kreativitu a chtějí si rozšířit svoje tvůrčí schopnosti, postoje ke kreativitě a zdokonalit kreativní proces.

Categories: , , , Share

Leave a Reply