Remember The Milk

imageMáte problémy s efektivním využitím času? Líbí se vám metoda GTD a nevíte jak začít? Pak může být právě Remember The Milk to správné řešení.

Nástrojů na správu a organizaci úkolů lze najít na internetu celou řadu. Pravdou ale je, že zřejmě největší a nejnavštěvovanější je Remember The Milk (http://www.rememberthemilk.com/), který do značné míry čerpá z metody Mít vše hotovo (GTD). Práce s ním je velice jednoduchá. Po registraci lze hned zadávat jednotlivé úkoly, které má člověk splnit. Podle zmíněného přístupu k time managementu není lidský mozek dobrým místem na pamatování si věcí, které má dělat. Myslet na úkoly vede ke stresu a snížené motivaci. A právě proto je dobré využít nástroje jako je právě Remember The Milk, který to zařídí za vás.
Na první pohled vše vypadá jako obyčejný úkolníček či ToDo list, do které si můžete zapisovat úkoly dle jednotlivých témat – studium, práce, osobní atp. Mimo to lze ke každému úkolu přiřadit řadu dalších užitečných informací jako je relevantní odkaz, datum, kdy má být úkol zrealizován nebo třeba priorita. Další zajímavostí je možnost vytváření poznámek, které se k danému úkolu vztahují, takže člověk může mít vše pohromadě a kdykoli k dispozici.
Jednotlivé úkoly lze navíc sdílet s dalšími uživateli a tak vést malý týmový projekt nebo komunikovat v rámci kanceláře. Systém zvládá také upozornění na blížící se události prostřednictvím e-mailu, SMS nebo zprávy na IM. Díky tomu se z něj stává ideální nástroj na organizaci pracovních úkolů.
image
Celá aplikace je v češtině a zdarma, takže nic nebrání tomu, abyste ji vyzkoušeli. Pokud se ji naučíte pravidelně používat, jistě vám přijdou vhod také propracované klávesové zkratky a řada dalších drobností, které dělají z Remember The Milk velice dobrý a kvalitní nástroj, který vás naučí pracovat efektivněji a motivovaněji.

Categories: , , , , Share

Leave a Reply